Braliśmy udział w IX Kongresie Zarządzania Administracją Samorządową

26 maja 2022 |

Drodzy Czytelnicy! Po raz kolejny reprezentacja naszej Kancelarii brała udział w Kongresie Zarządzania Administracją Samorządową w Płocku. Również i tym razem członkowie naszego zespołu blogowego, radcowie prawni: Artur Kołcz oraz Joanna Nazdrowicz pełnili rolę prelegentów. Ich wystąpienie poświęcone było tematyce tzw. sygnalistów. Mowa była o kolejnym już projekcie przepisów w tym zakresie tj. projekcie ustawy Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 6 kwietnia 2022r. o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa – przede wszystkim z punktu widzenia samorządów.

Tytułem przypomnienia – Polska zobowiązana była do implementacji Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z dnia 23 października 2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii do dnia 17 grudnia 2021 r. Tymczasem wciąż trwają prace, tym razem nad drugim już projektem ustawy.

Zachęcamy do śledzenia naszego bloga, niebawem Mec. Joanna Nazdrowicz przedstawi swoje zapatrywania co do projektu ustawy o tzw. sygnalistach.


Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Poprzez kliknięcie przycisku „Akceptuj", bądź „X", wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej o możliwościach zmiany ich ustawień, w tym ich wyłączenia, przeczytasz w naszej Polityce prywatności.
AKCEPTUJ